Translate

piątek, 7 września 2018

Black Friday i najlepsze zdobycze, które można upolować

Choć Black Friday odbędzie się dopiero za jakiś czas, to już wcześniej warto dowiedzieć się, gdzie i w jaki sposób można czerpać z takich zakupów garściami.
Zwłaszcza, że w Polsce zjawisko to w gruncie rzeczy dopiero raczkuje.

Co to jest Black Friday?
Black Friday, czyli Czarny Piątek, to w Stanach Zjednoczonych dzień największych wyprzedaży w całym roku. Odbywa się w ostatni piątek listopada  - dzień po Święcie Dziękczynienia. Choć zjawisko to ma korzenie w USA, to staje się coraz bardziej popularne w innych krajach, między innymi w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, a w ostatnich latach - również u nas w Polsce.

Gdzie i kiedy można skorzystać z najlepszych promocji w Black Friday?
Aby móc skorzystać z wyprzedaży możliwie jak najlepiej, to warto wybrać się do dużego centrum handlowego. Jeśli mieszkasz w małym mieście – nie martw się. Być może fakt, że do pobliskiego centrum chodzi na zakupy mniej osób, zadziała na Twoją korzyść i nie będziesz mieć potrzeby uczestniczenia w maratonie z setkami innych klientów. Jeśli jednak celujesz w większe centrum, to najlepiej wybrać się tam już na samym początku trwania obniżek, a nie na przykład w ostatniej części następującego potem Black Weekendu. Zdecydowanie odradzam też robienie zakupów w godzinach szczytu oraz wieczorem, kiedy to pojawia się najwięcej osób. Jeśli tylko masz taką możliwość, wybierz się do centrum handlowego przed południem. Prawdopodobnie wrócisz wówczas do domu, obładowana pełnymi torbami swoich ulubionych marek.

Do których sklepów stacjonarnych warto iść w Black Friday?
Jeśli chodzi o stacjonarne sklepy odzieżowe, to analiza obniżek w poszczególnych firmach z ubiegłych lat może podpowiedzieć Ci, jak to mniej więcej wygląda. W H&M promocje były różne, zależnie od dnia – bo trwały, aż przez trzy dni. W Stradivariusie zniżka wynosiła w Black Friday 20% i dotyczyła tylko wybranych produktów, jeżeli np. było dla Ciebie zagwozdką to, jaki sweter świąteczny wybrać dla brata, to była również okazja do upolowania takiej zdobyczy. Pull& Bear również oferował w niższych cenach tylko część ubrań i dodatków. Bershka dawała  do 50% rabatu na wszystko. Na tych przykładach można zobaczyć, że w przypadku sieciówek rozbieżności między promocjami są naprawdę spore i tak naprawdę najlepiej zapoznać się z ofertami interesujących nas marek kilka dni przed Czarnym Piątkiem, aby rozsądnie zaplanować zakupy (w miarę możliwości rozsądnie – trudno nie ulec temu zakupowemu szaleństwu!). Aby nie pominąć żadnego z interesujących Cię sklepów, możesz zerknąć na listę popularnych marek na Zippini.

Gdzie warto kupować ubrania online w Black Friday?
Jeśli przeraża Cię przedzieranie się przez tłumy kupujących w centrach handlowych, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz wychodzić z domu! Sprawdź, które sklepy zajmujące się sprzedażą online, oferują obniżki z okazji Black Friday. Dla przykładu – w zeszłym roku wśród nich znalazł się Answear, który zaoferował rabat o wartości 50% i darmową dostawę. Z obniżek na zakupy w Internecie można było skorzystać także w sklepach online sieciówek, między innymi były to: Pull& Bear, Bershka, Mango. Podobnie jak w przypadku planowania zakupów w sklepach stacjonarnych – dowiedz się nieco wcześniej, gdzie warto zamawiać przecenione ubrania oraz dodatki.

Jak więc widzisz, trudno określić, gdzie można złowić najlepsze okazje w Black Friday w Polsce. Promocje są zależne od danego roku, choć zapoznanie się z przeszłymi ofertami wybranych sklepów może dać Ci pewien ogląd. 

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawienie swojej opinii:-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj