Translate

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Pomysł na nietuzinkowy prezent dla naszych bliskich *

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami… a co się z tym łączy odwieczny problem – jaki prezent wybrać dla naszych bliskich. Czy nie mamy dosyć wciąż tych standardowych upominków (ubrań, kosmetyków i mrożącym krew w żyłach skarpetJ). W ostatnim czasie wiele powstało stron internetowych wychodzących naprzeciw naszym potrzebom, oferujących nieco inne prezenty, dających wrażenie wyjątkowości obdarowywanej osobie. Jedną z takich stron jest KatalogMarzeń.pl. Serwis ten oferuje między innymi zapewnienie takich atrakcji jak: kursy sushi, degustacja whiski oraz nieco bardziej ekstremalne: lot w tunelu aerodynamicznym czy wyprawa off-road.
Takie atrakcje można zakupić nie tylko na święta… według ostatnich badań serwisu KatalogMarzeń.pl najpopularniejszą okazją do obdarowywania bliskich są urodziny. Ponad 90% uczestników badania deklaruje, że kupuje prezenty na urodziny wszystkim bliskim objętym badaniem (mamie, tacie, mężowi, żonie, dziewczynie, chłopakowi). Nie dziwi również chęć zakupu prezentu z okazji Bożego Narodzenia – ponad 80% badanych wyraziło chęć uszczęśliwienia tego dnia swoich bliskich. Wyniki badania potwierdzają także, że jedną z najważniejszych osób w życiu Polaków są mamy – w Dniu Matki aż 92% badanych kupuje upominki, natomiast w Dniu Ojca już tylko 79%. Typowo polska tradycja imienin wydaje się odchodzić do lamusa, z tej okazji prezenty kupuje od 37% do 55% badanych (37% w przypadku prezentów dla chłopaka, 55% w przypadku prezentów dla mam). Za to zwyczaj obdarowywania się prezentami z okazji Walentynek zagościł u nas na dobre – ponad 80% badanych kupuje 14 lutego prezenty dla chłopaka / dziewczyny. Co ciekawe, po ślubie nie rozpieszczamy swoich partnerów już tak bardzo – prezenty walentynkowe dla żony / męża kupuje 70% uczestników badania.
Ponadto badania wykazały, że to panowie chętniej niż panie kupują droższe podarunki. Przeznaczanie ponad 200 zł na upominek dla żony zadeklarowało aż 28% mężczyzn.


Wyniki badań pokazują, że znaczna część pytanych wciąż pozostaje upominkowymi tradycjonalistami. Najczęstszym prezentem dla pań są kwiaty. Otrzymuje je co druga mama oraz 7 na 10 pań od swoich partnerów. W przypadku żon i partnerek na drugim miejscu jest biżuteria, a na trzecim kosmetyki. Niestety panie są mniej hojne od panów i najczęściej wybierają bezpieczne i tradycyjne prezenty np. kosmetyki. Trend ten jednak powoli się zmienia.


Co ciekawe zarówno kobiety, jak i mężczyźni, coraz chętniej obdarowują swoich bliskich prezentami w formie przeżyć. Ponad 10% mężów zostało obdarowanych tego typu upominkiem i aż 16% z przebadanych kobiet zdecydowało się sprezentować taką unikatową atrakcję swoim partnerom.
Może czas pomyśleć, aby zmienić swoje przyzwyczajenia i dać szanse bliskim przeżycia czegoś wyjątkowego.

Jeżeli kogoś zainteresował ten pomysł zamieszczam link do strony KatalagMarzeń.pl, gdzie naprawdę można ponieść się fantazji w wyborze prezentu.
PODPIS
* wpis sponsorowany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawienie swojej opinii:-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj